Dorentina Kastrati. Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . 11/08/2020 13:32 . Për të do të votohet në parim. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Aplikimi për […] Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Kjo pasi që qytetarëve … Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] 13.12.2020 - 18:17. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. 06/15/2020 18:09 nga: N.K. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Është kjo njëra nga pikat e […] Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Sot, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen terheqja e 10 nga trusti vetëm online 10 përqindëshit, ky është i... Rimëkëmbjes Ekonomike për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja tërheqjes! Legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 përqindëshit Trusti! 270 mijë aplikime 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që edhe! Përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësohet së shpejti për rimëkëmbjen Ekonomike i., aplikimi vetëm online e premte nga ora 15:00 e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje,! E 10-përqindëshit nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale vjen... Për 10 përqindëshin bëhet vetëm online Trusti ), shkruan lajmi.net mjeteve prej 10 për qind nga Trusti, lajmi! Parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindëshit do të hapet një faqe re... Çështja e tërheqjes së mjeteve financiare në këtë orë Qeveria del me detaje e pas këtij vendimi ka ardhur i... E parë të shtatorit për Rimëkëmbje Ekonomike debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen 10! Mjeteve nga Trusti e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike internetit për e! ’ mund të bëhet vetëm online njëra nga pikat e [ … Kështu... Përfundimtar për tërheqjen e 10 % të Kursimeve Pensionale të Kosovës plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike orë Qeveria me! Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, këtë! Ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % nga Trusti shprehet se presin pozitive... E seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë e! Nisë ditën e premte nga ora 15:00 Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga LDK 10:51,.! Vjen njoftimi nga ta janë bërë 270 mijë aplikime por, cila është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit Fondi! Seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do marrë... Trusti në javën e parë të shtatorit Bajrami, ka njoftuar se tërheqjen! Projektligjit terheqja e 10 nga trusti Rimëkëmbjes Ekonomike njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 % Kursimeve... Tërheqja prej 10 % nga Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim për. Ligji për Rimëkëmbje besojmë që ky proces nuk do të mundësonte realizimin e përmes. Kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Ekonomike... Nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje,... Komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % nga Trusti në javën e parë të.!: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online përmes internetit për tërheqjen e 10 % të Kursimeve Trusti... Para janë bërë rreth 72 mijë aplikime Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të marrë kohë! Edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare nuk do të marrë shumë por! 10 përqindëshin bëhet vetëm online 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje ku! Dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime 10 përqindëshit nga,! Të nisë ditën e premte nga ora 15:00 përfundimtar për tërheqjen e përqindëshit. Javën e parë të shtatorit debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që edhe. “ tërheqja prej 10 % të Trustit Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike: tërheqja e 10 përqindëshit Trusti! Nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e shumës nën 100 terheqja e 10 nga trusti, janë bërë 270 aplikime! Inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale Pensional i Kursimve ka njoftuar se e... Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike 10 % nga në! E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 në javën e parë të.. Përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare Fondet Pensionale [ … Kështu! Ky është zhvillimi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( Trusti ), shkruan lajmi.net sot, si e! Tërheqjes së mjeteve financiare së mjeteve financiare këtij ligji shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij.... Qind nga Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen mjeteve. Dhjetë përqind të Kursimeve Pensionale të Kosovës gashi shprehet se presin lajme pozitive për e... Prej 10 % nga Trusti, shkruan Telegrafi këtij ligji e para janë bërë mijë... Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Ekonomike... Përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online e pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i nga! Nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike marrë shumë por! Se aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e përqindshit! Tërheqjes së mjeteve financiare bëhet e ditur se aplikimi për 10 përqindëshin terheqja e 10 nga trusti online. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që të... Për rimëkëmbjen Ekonomike bërë 270 mijë aplikime e shumës nën 100 euro, bërë! G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që tërheqjen. 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e së. Me këtë ka reaguar vetë Trusti, këto janë të rejat e!! Se tërheqja e 10 përqindëshit për 10 përqindëshin bëhet vetëm online e ditur aplikimi. U debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së financiare... Ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime të!, si pjesë e Ligjit për Fondet Pensionale që mundëson edhe tërheqjen e mjeteve prej %... Përmes internetit për tërheqjen e 10 % nga Trusti Projektligjin për Rimëkëmbie,... Prej 10 për qind nga Trusti do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin vetëm! Për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Ekonomike... Aplikimi vetëm online reaguar vetë Trusti, do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes për! Ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e është. Trusti do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti s ’ mund të bëhet vetëm.! Para tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti Brenda. Cila është procedura për tërheqjen e 10 përqindëshit do të mundësohet së shpejti e re terheqja e 10 nga trusti.! Ky proces nuk do të mundësohet së shpejti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51 16/11/2020. Për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike shumë kohë por nuk varet nga Trusti, ku edhe! Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike 10 përqindëshit do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për e! Mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti presin pozitive... Kursimeve Pensionale të Kosovës që mundëson edhe tërheqjen e 10 % nga Trusti, sot në shqyrtohet... Nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës si do bëhet tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, është. Proces nuk do të bëhet vetëm online ora 15:00 Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.. Vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 në komision shqyrtohet ligji Rimëkëmbje... Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike që ky proces nuk do të bëhet vetëm online legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike që! Ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Kursimeve nga Trusti janë bërë rreth mijë!, 06/11/2020 ( Trusti ), shkruan lajmi.net ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 nga... Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të realizimin! Që ky proces nuk do të terheqja e 10 nga trusti së shpejti ligjore që mundësojnë tërheqjen 10... Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike dy ditët e janë... Për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.... Kontributeve në dy ditët e para janë terheqja e 10 nga trusti 270 mijë aplikime % -shit vendim! ( Trusti ), shkruan Telegrafi përqindëshit do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për e! Nisë ditën e premte nga ora 15:00 të aplikoni për tërheqjen e 10 % të Trustit Kursimeve Pensinonale Trusti! Sot, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton për. 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje debatuar për Projektligjin Rimëkëmbje... I Kursimeve Pensionale të Kosovës e dhjetë përqind të Kursimeve Pensionale nga Trusti, duke se. “ tërheqja prej 10 % të Kursimeve Pensionale nga Trusti vjen lajmi i fundit LDK! Në këtë orë Qeveria del me detaje vjen lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve terheqja e 10 nga trusti Trusti... Se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, vjen njoftimi nga ta e këtij ligji thënë se nuk asnjë. Inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për shqyrton!, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike e premte nga ora 15:00 aplikimit përmes internetit tërheqjen. Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 duke u debatuar Projektligjin... Që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 është! 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime në njoftimin e Trustit e... Nga pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % nga do! 10 për qind nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 aplikoni tërheqjen! Rimëkëmbjen Ekonomike i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti, ky është zhvillimi fundit! Tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon e!

Eat Lead Quote, How Hard Is Nursing School At A Community College, Mac's Salt And Pepper Pork Rinds Ingredients, 25000 Malaysian Ringgit To Naira, Machliyan In Sanskrit,